HEFEL

HEFEL - TRADYCJA I INNOWACYJNOŚĆ

dla komfortowego i zdrowego snu

Austriacka firma HEFEL istnieje od 1907 roku i jest czołowym i jednym z najbardziej utytułowanych producentów kołder i poduszek w Europie. Hefel nie zadowala się produkcją zgodną z obowiązującymi trendami - Hefel sam wyznacza i kształtuje trendy. I zawsze o krok wyprzedza konkurentów w innowacyjności zapewniając klientom naturalne, zdrowe i komfortowe kołdry, poduszki oraz luksusową pościel.

 

Wszystkie kołdry i poduszki, od fazy projektu aż po wykończenie, powstają w manufakturach Hefel, położonych na czystych terenach austriackiej wsi, co gwarantuje ich doskonałą jakość.

 

Doświadczona firma Hefel dokładnie wie, co jest istotne w kołdrze pierwszej klasy: punktem wyjścia jest zawsze dobór materiałów najwyższej jakości - zarówno wypełnienia, jak i poszycia -, a ponadto najlepsze tradycyjne wykonanie ręczne. Hefel zwraca szczególną uwagę na rodzaj pikowania, który nadaje kołdrom unikalnych form i pozwala dopasować się do kształtu ciała. W efekcie powstają produkty zapewniające zdrowy, komfortowy i regeneracyjny sen.

Tylko najlepsze jest naprawdę dobre dla Hefel. Toteż do produkcji firma używa wysokogatunkowych, najczystszych i własnych materiałów oraz tkanin pochodzących z jej własnych produkcji. Materiały i surowce wykorzystywane przez Hefel to przede wszystkim:

 • najznakomitsza bawełna organiczna o miękkości aksamitu i gładkości jedwabiu

 • wielokrotnie nagradzany, naturalny materiał TENCEL, wykonany w 100% z celulozy drzewnej, o jedwabistym połysku, pochłaniający i szybko rozpraszający wilgoć

 • SeaCell - aktywny ekstrakt z alg morskich i włókien srebrnych wpływający na skórę kojąco, leczniczo i zapewniający efekt anty-alergiczny

 • włókna bambusa i kukurydzy z ekologicznych upraw

 • płatki drewna sosnowego

 • cenny jedwab w najbardziej ekskluzywnej tkaninie LyoSilk HEFEL gwarantujący wyjątkowo komfortowy sen i luksusowe doznania

 • najszlachetniejszy kaszmir z Himalajów

 • najlepsza wełna wielbłąda z Mongolii

 • najdelikatniejszy jedwab z Chin

 • czysta wełna Merino z Francji

 • wyselekcjonowany puch z białych gęsi mazurskich lub pirenejskich

 

Włókna przetwarzane wyłącznie za pomocą środków mechanicznych i z dużą ilością powietrza, aby stworzyć bardzo drobne warstwy materiału o optymalnej puszystości. Ani chemia, ani żaden proces ogrzewania nie są tutaj stosowane. Jakość produktów jest niepowtarzalna.

 

Nasza skóra oddaje nawet pół litra wody co noc, dzięki czemu oczyszcza i odświeża ciało podczas snu. Kołdry Hefel są dostosowane do tego procesu i zapewniają odpowiednią higienę snu i suchość łóżka, same absorbując dużą ilość wilgoci i szybko rozpraszając ją w powietrzu.

Ciepło jest przechowywane w kieszeniach powietrznych wypełnianiających kołdry. Doskonała puszystość, wysokiej jakości materiały wypełniające oraz specjalnie opracowane wzory pikowania zapewniają, że kołdry HEFEL mają wyjątkowe właściwości zatrzymywania ciepła. Dzięki swej spiralnej formie włókna wypełniające zawierają szczególnie dużą ilość pęcherzyków powietrza, które ogrzewają się od ciepła organizmu i stwarzają wrażenie przytulnego i bardzo przyjemnego ciepła. Jednocześnie wyjątkowa zdolność kołdry HEFEL do aktywnego oddychania gwarantuje, że powietrze może swobodnie krążyć. To zapewnia rewitalizację i świeżość bez utraty ciepła.

 

Produkty HEFEL posiadają liczne certyfikaty potwierdzające ich bezpieczeństwo dla zdrowia i skóry człowieka i brak jakichkolwiek substancji szkodliwych, certyfikaty ekologiczne, świadectwo GOTS (Global Organic Textile Standard) dla bawełny organicznej.